Ubezpieczenia dla psów

 

Pozwalasz spać psu w łóżku, kupujesz smakołyki, akcesoria dla psa najwyższej jakości, regularnie chodzisz z nim do weterynarza? To za mało. Gdy pies staje się członkiem rodziny zadbaj o niego najlepiej jak to możliwe.

Z miłości do psów i w odpowiedzi na Wasze potrzeby, postanowiliśmy podjąć współpracę z firmą ubezpieczeniową Generali, która jest niekwestinowanym liderem branży na świecie. 

Generali stworzyło produkt, który umożliwi Ci leczenie skutków nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą przytrafić się Twojemu ukochanemu czworonogowi. W końcu każdy członek Twojej rodziny zasługuje na maksymalny poziom bezpieczeństwa i kompleksową opiekę medyczną. Również Twój pies! 

Dzięki naszej współpracy, klienci DogiDigi mogą skorzystać z oferty ubezpieczeniowej taniej o 10%, a nawet 20%! Szczegóły poniżej oraz na bezpieczny.pl.

 

Czym jest ubezpieczenia dla psa?

W sytuacji ratowania zdrowia i życia naszego czworonożnego przyjaciela chcielibyśmy móc nie martwić się kosztami, jakie to za sobą niesie. Pamiętaj, że nie ma psiego NFZ i wszystkie koszty ratowania zdrowia swojego pupila musisz ponieść z własnej kieszeni. Jak wiadomo, u lekarza weterynarii raczej tanio nie będzie. Ubezpieczenie psa pomaga zabezpieczyć środki finansowe na wypadek poważnych chorób lub nieszczęśliwego wypadku. Jak to wygląda w praktyce? Ty co miesiąc, lub raz w roku opłacasz składkę, a Generali:

 • Zwraca koszty leczenia związane z nieoczekiwaną chorobą Twojego Psa, taką jak np. angina, biegunka, kaszel, zapalenie pęcherza, nowotwór, zatrucie pokarmowe, babeszjoza itp.
 • Zwraca koszty leczenia związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków Twojego Psa, takimi jak np. pogryzienie przez innego psa lub zwierzę, rozcięta opuszka, skręcona łapa, złamany ogon, rozerwane ucho, zerwane więzadło, połknięcie przez psa jakiegoś przedmiotu itp.

Masz do wyboru jedną z trzech sum ubezpieczenia: 5 000, 20 000 i 50 000 zł. 

Jakie koszty leczenia związane z chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem psa obejmuje ubezpieczenie? Są to m.in.:

 • koszty wizyt lekarskich,
 • koszty leków podanych w gabinecie weterynaryjnym,
 • koszty leków do samodzielnego podania w domu (limit do 500 PLN, 1 000 PLN lub 2 500 PLN, w zależności od wybranego wariantu),
 • koszty badań diagnostycznych, np. morfologia, badanie moczu, badanie kału itd.,
 • koszty badań obrazowych, np. USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny,
 • koszty hospitalizacji,
 • koszty zabiegów operacyjnych, np. szycia ran, rekonstrukcji więzadła, operacji usunięcia guza/nowotworu itd.

W zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia Generali pokrywa też koszty najbardziej przykrych zdarzeń: eutanazji w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku oraz kremacji zbiorowej w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Pamiętajmy, że nasz pupil nie powie nam, że coś mu dolega. Jeżeli jego zachowanie wskazuje, że dzieje się coś niepokojącego, np. jest chory, albo doznał jakiegoś urazu, koszty diagnostyki i poszukiwania przyczyny niedyspozycji psa również są pokrywane – wszystko w trosce o Twojego czworonożnego członka rodziny.

 

Ubezpieczenie odpowiedzialnosci cywilnej właściciela psa

Gdy Twój pies trochę narozrabia konsekwencje niestety ponosisz Ty. Ale po to właśnie jest polisa - by pomóc przy zdarzeniach związanych z odpowiedzialnością cywilną. Czy to się opłaca? No pewnie! Suma ubezpieczenia obowiązuje na każde pojedyncze zdarzenie i nie ulega zmniejszeniu o wypłacone świadczenie w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej, a ponadto ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także te zdarzenia, które wydarzyły się gdy Twoim psem opiekowała się inna osoba lub gdy zdarzenie miało miejsce na skutek rażącego niedbalstwa (zostawiłeś otwartą bramę, a Twój pies pobiegł za rowerzystą wytłumaczyć mu, że ma natychmiast spaść z roweru).

Przykładowe sytuacje, w których działa ochrona ubezpieczeniowa:

 • gdy Twój pies pogryzł innego psa lub osobę trzecią,
 • gdy Twój pies uszkodził lub zniszczył rzecz należącą do osoby trzeciej,
 • gdy Twój pies biegał bez smyczy i wystraszył jadącego rowerzystę, który z tego powodu spadł z roweru i uległ wypadkowi lub uszkodził rower,
 • gdy Twój pies skoczył na przechodzącą obok osobę i pazurami rozdarł jej ubranie.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci psa

 

W opcji dodatkowej Generali ubezpiecza także śmierć psa, do której doszło w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej wskutek choroby, nieszczęśliwego wypadku lub eutanazji w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby.

W przypadku psów rasowych lub w typie rasy mamy do wyboru trzy warianty sum ubezpieczenia, ustalone w zależności od rasy i przeciętnej wartości rynkowej psa. 

Świadczenie związane z ubezpieczeniem śmierci psa może pomóc pokryć koszty indywidualnej kremacji oraz pochówku psa czy zakupu nagrobka. Może również umożliwić adopcję czy zakup kolejnego psa, którego obdarzysz równie silną miłością.


Gdzie kupić ubezpieczenie psa?

Kliknij tutaj i stwórz kalkulację ubezpiecznia dla swojego czworonożnego przyjaciela!

Pamiętaj też, by skorzystać z kodu, który uprawnia wszystkich klientów DogDigi do 10% zniżki na ubezpieczenie w przypadku płatności miesięcznej i 20% rabatu w przypadku składki rocznej.
KOD: 27460

Masz pytania?

Chcesz skorzystać z oferty ubezpieczenia psa, ale potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym partnerem Generali – Moniką Augustyniak.

E-mail: monika.augustyniak@sprzedazgenerali.pl 

Telefon: +48 604 600 283